Doorgaan naar hoofdcontent

Harry Potter 20 jaar

Als Harry Potter fan kan ik deze dag natuurlijk niet aan mij voorbij laten gaan! 20 jaar geleden kwam namelijk het eerste Harry Potter boek uit; Harry Potter and the Philosopher's Stone. Het duurde nog ruim een jaar voor hij in het Nederlands uitkwam.


Heel eerlijk, als meisje van 11 vond ik het maar een saai boek. Ik herinner me dat ik hem in de tram van school naar huis las en dat ik niet door het begin heen kwam. Ik was een boekenworm maar ik vond het gewoon saai 0_0 Hoe anders is dat nu ;-)

Natuurlijk zijn de boeken en de films in huis, maar ook de muziek en de Lego Harry Potter spellen ontbreken niet. Vol humor beleef je opnieuw de verhalen uit de films en de boeken. Ik vind ze geweldig!


Ik heb natuurlijk ook de nodige Harry Potter dingen zelf gemaakt, zoals de Sorteerhoed en dit borduurwerk van de 'Golden Trio'.



Maar natuurlijk heb ik ook een deken gehaakt van het wapen van Zweinstein en is er nog een deken in de maak met de Harry Potter figuren.


Hagrid is inmiddels al klaar, op de ellendige draadjes die nog weg gewerkt moeten worden na ;-)




Ook is Harry Potter nog steeds te beleven, de expo die ik vorig jaar in Brussel bezocht, is nog in Nederland te bezoeken. Ook is er een Harry Potter concert, je kijkt dan de film met live muziek gespeeld door een orkest. Dat is echt zo'n gave belevenis! In september is de tweede film in Nederland aan de beurt. Ik hoop zo dat ze ze allemaal live gaan spelen en dat ik ze ook allemaal mag beleven.

Wat zou ik nog graag doen wat Harry Potter gerelateerd is? Natuurlijk de studio bezoeken in Londen waar ze Harry Potter hebben opgenomen, het toneelstuk van deel 8 bezoeken (Harry Potter en het vervloekte kind), de deken afhaken die nog niet af is en wat bovenaan mijn lijstje staat is mijn dochter voorlezen uit Harry Potter. Ik ben heel benieuwd hoe zij de verhalen zal beleven en wat ze er van vindt. Misschien vindt ze het wel net zo saai als ik dat vond xD


Sinds kort is er 'The wizarding world book club' georganiseerd via Pottermore. Ze starten deze week met het lezen van het eerste Harry Potter boek 'Harry Potter en de Steen der Wijzen'. Lees je ook mee? Of je nieuw bent bij Harry Potter of hem voor de 20ste keer leest maakt niet uit, iedereen is welkom! Ik weet wat ik ga lezen vanavond ;-)

Liefs,
Mriek

Populaire posts van deze blog

Moss stitch ripple tutorial

Daar is hij dan! De uitleg van de moss stitch ripple. Hebben jullie je haaknaald en garen in de aanslag? ;-) Here it is! The moss stitch ripple tutorial. Do you have your yarn and crochethook ready? :-) De moss stitch ripple lijkt erg op de moss stitch . Het enige verschil is dat we gaan minderen en meerderen om ripples in de rijen te krijgen. The moss stitch ripple looks a lot like the moss stitch . The differance is that we will join stitches and multiplay stitches to get ripples in the rows. Je vindt het patroon vanaf 27 mei 2020, 19.00 uur hier . You can find the pattern here , from May 27, 2020 7.00 PM Dutch time. Liefs, Mriek

Moss stitch tutorial

Bij de blog van le monde du Sucrette zag ik toch zo'n leuke steek! De moss stitch. Ik was meteen verliefd en volgens haar blogje was hij niet zo moeilijk. Het prinipe is best makkelijk een lossen en een vaste, maar een duidelijke tutorial met uitleg van begin tot eind kon ik niet vinden, dus ben ik het zelf gaan uitproberen. En het is me gelukt! De tutorial vind je vanaf 6 mei 2020 19.00 uur hier . I found a very nice stitch on the blog of le monde du Sucrette ! The moss stitch. I instantly fell in love and she said that it was an easy stitch. It is not hard, it is just a chain and a single crochet, , but I couldn't find a clear tutorial with explanation from beginning to end, so I tried something myself. I've done it! You can find the tutorial from May 6, 2020 7.00 PM (Dutch time) here . Liefs, Mriek

Harry Potters sorteerhoed

Ik ben een Harry Potter gek. Als je me volgt op Instagram heb je vast al gezien dat ik regelmatig de films kijk en ik kort geleden weer ben begonnen met het lezen van de boeken :-) Eergisteren zat ik wat te surfen op internet en kwam zo het patroon van de sorteerhoed tegen gemaakt door Allison van CRAFTYisCOOL . Ik vond hem meteen leuk en ook goed gelukt en waagde mij aan het patroon. Harry Potters Sorting Hat I'm an Harry Potter addict. If you follow me on Instagram you might have seen that I watch the movies regularly and I started reading the books again recently :-) The day before yesterday I was surfing on the internet and I found the pattern of the sorting hat designed by Allison from CRAFTYisCOOL . I loved it and started crocheting.  In het originele patroon is het echt een hoed gehaakt met haaknaald 10, ik wilde een klein sorteerhoedje om leuk bij mijn boeken neer te zetten dus gebruikte ik een kleinere haaknaald en dunner garen. Ik plaatste de foto gister op Instag

Drops moss stitch sjaal

Hihi, ja ik ben verslaafd aan de moss stitch :-D Naast de sjaal waarmee ik de moss stitch tutorial heb gemaakt (waar ik nog steeds regelmatig een stukje aan haak) en de moss stitch cowl die ik gehaakt heb heb ik nu ook een moss stitch sjaal gehaakt van drops! Drops moss stitch scarf Hihi, yes I'm addicted to the moss stitch :-D After the scarf that I used to make the moss stitch turtorial (the one that isn't finished, but I regularly pick up to crochet a few rows) and the moss stitch cowl I crocheted I now also crocheted a moss stitch scarf from drops! Mn eerste moss stitch sjaal (die ene die nog niet klaar is) haak ik in de breedte. Deze van drops heb ik in de lengte gehaakt zodat hij toch weer een ander effect geeft. I crochet the first moss stitch scarf (the one that isn't finished) in width. This one from drops is crocheted in length so it gives a different effect. Waarom noem ik dit mijn drops moss stitch sjaal? Omdat ik hem heb gehaakt met Drops

Granny sleutelhangers

Ze staan al een tijdje te koop in mn webshop, maar ik had ze hier helemaal nog niet laten zien! De granny sleutelhangers! Liefs, Mriek PS: de tutorial voor deze sleutelhangers staat hier .